• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Euforu u BiH dodatnih godinu dana

Savjet bezbjednosti Ujedinjenih nacija odlučio je da produži mandat mirovnim snagama Eufora u Bosni i Hercegovini za još godinu dana.

Članice Savjeta bezbjednosti UN jednoglasno su i bez rasprave odlučile u srijedu da trupe mirovnih snaga od oko 900 vojnika ostanu u BiH narednih 12 mjeseci, prenele su agencije.

Mandat Eufora u BiH produžen je do 15. novembra 2013. godine.

Visoki predstavnik za BiH Valentin Incko izjavio je u utorak u Savjetu bezbednosti UN da politička dinamika u BiH stagnira i da je političko manevrisanje vladajućih stranaka uzelo prednost nad gorućim potrebama građana i zemlje u cjelini, a da je Republika Srpska intenzivirala politiku otvorenih napada protiv osnova Dejtonskog sporazuma.

U redovnom izvještaju o BiH, za period od 21. aprila do 26. oktobra, Incko je istakao da je, za razliku od obećavajućih trendova viđenih tokom perioda za prethodni izvještaj, politička dinamika u BiH stagnirala i vratila se u okvire prevladavajućih trendova u posljednjih šest godina i da je ugrožen mirovni sporazum iz Dejtona.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE