Radnici i građani Drvara simbolički će sahraniti svoj grad 4. marta u pet do dvanaest ispred zgrade opštine
Nekada pitomi i gostoljubivi gradić, Drvar danas skoro da ne postoji. Za ovaj grad njegovi stanovnici kažu da je ničiji. I ono malo ljudi koji tu žive, gledaju prvu priliku da ode, piše "Dnevni Avaz".
"'Finvest' kao najveće preduzeće se ugasilo. Statistički gledano, najviše je samoubistava u ovom gradu u odnosu na broj stanovnika, što nije slučajno. Naime, situacija u Drvaru je alarmantna. Lani se rodilo 27 djece, a umrlo je 119 Drvarčana.
Nezaposleni su uveliko pretekli zaposlene. Grad je definitivno kolabirao. Kao znak upozorenja to ćemo i potvrditi 4. marta u pet do dvanaest na ulicama Drvara i pred opštinom gdje ćemo mi iz sindikata i brojni građani simbolički sahraniti grad ispred zgrade opštine", najavio je predsjednik Sindikata drvne industrije Drvar Mićo Rakić.
On je, naime, dobio otkaz i u “hrvatskom” Finvestu i u “srpskom” Drvo-bestu kao i stotine drugih radnika. Rakić kaže da će Drvarčani grad oblijepiti plakatima i osmrtnicama na kojima će pisati da je Drvar, koji je rođen 1883. “umro” 1. januara 2013. godine, te da je “sahrana” zakazana za 4. mart da bi brojni “ožalošćeni” Drvarčani mogli da se skupe i dostojanstveno oproste od ovog mjesta.
“Pogrebna povorka” će se, kako je i običaj u ovom kraju, zaustaviti nekoliko puta i to ispred opljačkanih firmi, neobnovljenih objekata i nekih institucija, među kojima i ispred opštine gdje će se sahrana i obaviti.
(MONDO)