• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Prijetnje ubistvom Slobodanu Vaskoviću?

Radnik zaštitarske agencije “Alfa”, koji radi na obezbjeđenju bolnice Kasindol, navodno je prijetio novinaru Slobodanu Vaskoviću da će ga "roknuti".

Na ulazu u bolnicu Kasindol u Istočnom Sarajevu, radnik “Alfe”, u službenoj uniformi i naoružan pištoljem, rekao je Vaskoviću da će ga ubiti, jer, kako je naveo, blati srpski narod, prenosi portal Slobodne Bosne.

Prema navodima portala, radnik obezbjeđenja je poručio Vaskoviću da će, ako ga on ne ubije, to učiniti neko drugi.

“Ja ću te roknuti, a ima ovdje ekipa spremna da te rokne”, navodno je kazao radnik obezbjeđenja.

Prijetnja se desila oko 11.30 sati na ulaznoj kapiji bolnice, u koju je Vasković doveo jednog od članova svoje porodice.

Vasković je o svemu obavijestio policiju, a povodom upućenih prijetnji reagovao je Upravni odbor Udruženja novinara Republike Srpske koji je osudio ove prijetnje.

Udruženje novinara poziva MUP Republike Srpske da istragom utvrdi šta se desilo, a nadležne institucije da odgovorne zakonski sankcionišu.

"Upravni odbor UNRS će i u narednom periodu braniti pravo svih novinara na slobodno i objektivno izvještavanje, ali poziva medije i novinare da sa puno više odgovornosti izvještavaju o aktuelnim društvenim pitanjima i događajima u Republici Srpskoj, jer samo profesionalno i objektivno izvještavanje doprinosi razvoju demokratskog okruženja", navodi UNRS, a prenosi portal RTRS.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE