• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Protest ratnih vojnih invalida u Banjaluci

Nekoliko ratnih vojnih invalida iz Dervente protestovalo je blizu Vlade RS, tražeći poboljšanje svog socijalnog statusa.

Oni su u parku "Mladen Stojanović" u Banjaluci postavili šator u kojem će, kako su najavili, štrajkovati glađu dok ih ne primi premijer RS Milorad Dodik.

Ratni vojni invalidi traže povećanje invalidnina, brže stambeno zbrinjavanje, te mogućnost liječenja bez obzira na kategoriju invalidnosti.

Oni zahtijevaju i revizija uvjerenja o ranjavanju, kao i penzionisanje invalida koji su ispunili uslove za to.

Predsjednik Udruženja ratnih vojnih invalida iz Dervente Zoran Kulundžija rekao je novinarima da je na protest u Banjuluku stiglo samo šest najtežih invalida, dodajući da je prije četiri dana upućen dopis Vladi RS u kojem je zatražen prijem kod premijera Dodika.

Kolundžija je istakao da Dodik nije održao obećanja koja je dao ratnim vojnim invalidima prije tačno godinu dana, kada su takođe održali proteste u nedaleko od vladine zgrade.

"Premijer me je otvoreno prevario pred dvadeset ljudi koji su bili ovdje i pred medijima", kazao je on.

Udruženje ratnih invalida iz Dervente djeluje u okviru Saveza organizacija i udruženja ratnih vojnih invalida RS, koji ne podržava Boračka organizacija RS.

Savez organizacija i udruženja ratnih vojnih invalida RS saopštio je da se ograđuje od posljednjeg istupa bivšeg predsjednika Saveza Gorana Kostića u medijima i ranijeg rukovodstva Saveza u vezi s najavljenim s najavljenim protestima ispred zgrade Vlade RS i iznošenja netačnih podataka.

Vlada Republike Srpske politiku u oblasti boračko-invalidske zaštite dogovora samo sa reprezentativnim organizacijama kao što su Boračka organizacija RS i Republička organizacija porodica poginulih, zarobljenih i nestalih boraca i civila, izjavila je Srni portparol Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Branka Šljivar.

Ona je to izjavila povodom zahtjeva Udruženja ratnih vojnih invalida opštine Derventa, koju su okupili danas u parku "Mladen Stojanović" u Banjaluci i zatražili da im se do 16.00 časova obrati premijer RS Milorad Dodik, zbog teškog materijalnog i socijalnog položaja u kome se nalazi ova populacija u RS.

"Sve ono što smo usaglasili kao politiku u ovoj oblasti i sve ono što smo se dogovorili i u čemu smo došli do kompromisnih rješenja za sve probleme koji opterećuju ovu oblast, počev od stambene problematike preko visine sredstava za invalidnine i sve ostalo, plod je dogovora ovih reprezentativnih organizacija i Vlade", rekla je Šljivar.

Branka Šljivar je naglasila da je Vlada RS sve svoje pristigle obaveze prema RVI izvršila, poručivši da će tako biti i ubuduće.

(MONDO/Agencije)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE