• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Invalidi sklopili šator i prekinuli štrajk

Ratni vojni invalidi, koji su protestovali u Banjaluci, prekinuli su štrajk glađu.

Invalidi su se mirno se razišli nakon što im je ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS Rade Ristović obećao da će Ministarstvo u narednih mjesec dana razmotriti predstavke i žalbe Udruženja ratnih vojnih invalida iz Dervente koje se odnose na uvjerenja o ranjavanju i statusu boraca na području te opštine.

Ristović je poslije posjete sedmorici ratnih vojnih invalida u banjalučkom parku "Mladen Stojanović" novinarima rekao da će resorno ministarstvo blagovremeno rješavati i druge slične žalbe i davati odgovarajuće sugestije u vezi sa tom problematikom.

"Kao novi ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS tražiću od svojih saradnika u Ministarstvu da se izvrši revizija, ne samo invalidnina, nego i odlikovanja koja su davana u proteklom periodu", istakao je Ristović.

On je naglasio da Ministarstvo na čijem je čelu pristaje na sve vrste revizija i apelovao na javnost da se oglasi ako postoje žalbe na status boraca i invalida.

"Stojim iza statusa ratnih vojnih invalida koji su dali dio svog tijela u odbrambeno-otadžbinskom ratu u RS", istakao je Ristović i dodao da uskoro namjerava da posjeti Udruženje ratnih vojnih invalida u Derventi.

Predsjednik Udruženja Zoran Kolundžija rekao je da će se derventski invalidi, ukoliko Ministarstvo ne ispuni njihove zahtjeve u vezi sa revizijom uvjerenja o ranjavanju, statusu boraca, rješavanju stambene problematike, rehabilitaciji i liječenju invalida u opštini Derventa, vratiti u Banjaluku i da će upotrijebiti radikalnije metode radi ispunjenja njihovih zahtjeva.

On je naveo da ovo udruženje ima informacije da na području opštine Derventa ima 50 lažnih invalida zbog čega će istrajati u reviziji njihovih uvjerenja o ranjavanju.

Ratni vojni invalidi iz Dervente sklopili su šator koji su postavili po dolasku u Banjaluku i mirno su se razišli. (Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE