U Doboju je na zidu jedne zgrade ispisan grafit uvredljivog sadržaja za Rome.
Na zidu zgrade kod zelene pijace u Ulici kralja Aleksandra crnim sprejom je ispisano: "Srpska Srbima - napolje sa Romima!".
Odbornik u Skupštini opštine Doboj Dragan Marković u izjavi Srni osudio je ovaj vandalski čin.
"Ovo je prvi zabilježeni slučaj ispisivanja grafita uvredljivog i diskriminirajućeg sadržaja prema nekoj od nacionalnih manjina koje žive u ovom gradu", izjavio je Marković, koji je i predstavnik svih nacionalnih manjina u SO.
Marković i predstavnici nacionalnih manjina iz Doboja zatražili su od policijskih i sudskih organa da preduzmu sve da bi pronašli i kaznili počinioce.
Policija je izašla na lice mjesta i započela istragu.
(Srna)