• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Špirić: Moguća reforma Savjeta ministara

Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić uvjeren je da reforme koje slijede u BiH podrazumijevaju i reformu Savjeta ministara.

"Za to treba politički dogovor, a ne volja ili pristanak Nikole Špirića", izjavio je Špirić novinarima danas u Sarajevu.

On je dodao da ga ne treba ubjeđivati da je parlament u stanju da traži bolja rješenja i boljeg predsjedavajućeg od njega.

"Ali, kad ja povučem taj potez, onda mi kažu da produkujem krizu", rekao je Špirić, podsjećajući na novembar prošle godine kad je podnio ostavku zbog odluke visokog predstavnika koja se odnosila na ovlaštenja predsjedavajućeg Savjeta ministara.

Ocjenivši dobrim da je u Predstavničkom domu vođena rasprava o izvještaju o radu Savjeta ministara u prošloj godini, Špirić je rekao da ga ohrabruje način na koji je to urađeno, bez obzira da li su to bile riječi hvale ili kritike.

Prema njegovim riječima, trebalo bi promovisati ono što je Savjet ministara uradio u prošloj godini i držati pod pažnjom ono što nije urađeno, "a ne govoriti da je sve to nemoguće, jer neko očekuje da bi neku reformu trebalo provesti za dva dana".

"Nemam ništa ni protiv toga, ali mora postojati politički dogovor", istakao je Špirić.

On je naveo da je Savjet ministara jedini organ koji je koristio propusnu moć zadate politike u BiH da ostvari napredak.

"Kada ta propusna moć bude veća, i Savjet ministara će, bez obzira da li je na njegovom čelu Nikola Špirić ili neko drugi, učiniti više", kaže predsjedavajući Savjeta ministara BiH.

Špirić smatra da kakav god bude definitivan stav parlamenta o izvještaju Savjeta ministara za prošlu godinu, ton kojim je vođena rasprava stvara novu šansu ovom ili nekom novom Savjetu ministara.

"Ubijeđen sam da će doći do reforme Savjeta ministara ne zaradi mene, nego zaradi onih koji će doći iza mene. Ja znam da je moj mandat na četiri godine", zaključio je Špirić.

Ističući da se izvještaj o radu Savjeta ministara u prošloj godini ne može napraviti boljim, jer je to nešto što je već urađeno, Špirić je rekao da se u ovoj godini mogu ispuniti uslovi za liberalizaciju viznog režima.

"Moramo učiniti sve da sustignemo susjede i da BiH krajem godine bude na bijeloj šengenskoj listi. Svako drugo rješenje je loše rješenje", rekao je Špirić.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE