Učenik Prometne i elektroškole iz Doboja A. A. (16) isključen je iz škole, jer je 24. marta postavio bombu u školski toalet.
Nastavničko vijeće ove škole jednoglasno je odlučilo da je A. A., koji živi u prigradskom naselju Miljkovac, počinio težu povredu ponašanja u školi.
"Učenik, odnosno roditelj ili staratelj ima pravo žalbe Školskom odboru čija je odluka u postupku, kao drugostepena konačna", rekao je Spasoje Vasiljević, direktor dobojkske škole.
Do konačne odluke Školskog odbora A. A. ima pravo da pohađa nastavu, a tokom ove školske godine nema pravo upisa ni u jednu srednju školu, ni kao redovan ni kao vanredan učenik.
(MONDO)