Igor Radojičić zahvalio Mihajlu Trpkovskom za sve što je činio ovih godina na razvoju prijateljskih odnosa između Makedonije i RS
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske (RS) Igor Radojičić izjavio je, tokom oproštajne posjete ambasadora Makedonije u BiH Mihajla Trpkoskog, da BiH sa Makedonijom nema otvorenih pitanja.
"To su iskreni prijateljski odnosi sa mnogo uzajamnog razumijevanja. Svako od nas se snalazi u svojim tranzicijskim problemima, tranzicijom iz bivšeg sistema, tranzicijom ka budućem članstvu u EU, s tim što je Makedonija ispred BiH i može nekim svojim iskustvima da nam pomogne", rekao je Radojičić novinarima nakon susreta sa Trpkoskim.
Radojičić je zahvalio ambasadoru Trpkovskom za sve što je činio ovih godina na razvoju prijateljskih odnosa između Makedonije i RS, odnosno BiH sa druge strane i dodao da je ekonomska razmjena dosta simbolična, te da ona nije dostigla nivo političkih odnosa.
Trpkoski je izrazio zadovostvao današnjim boravkom u Banjaluci, ističući da je sa Radojičićem imao vrlo uspješan razgovor u kome je rekapitulirano sve ono što se dešavalo u posljednjih nekoliko godina saradnje.
"Moja oproštajna posjeta kod gospodina Radojičića pokazala je da smo u toj saradnji veoma uspješni bili i jedni i drugi", rekao je Trpkoski.
On je podsjetio da u njegovom mandatu između Makedoniuje i BiH potpisano 14 bilateralnih ugovora.
Trpkoski je rekao da je ekonomska saradnja svake godine imala uzlaznu putanju i da je prošle godine dostigla nivo od 118 miliona evra, što nije nivo ekonomske saradnje koje su dvije države imale prije raspada bivše Jugoslavije.
(Srna)