• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ešdaun: Nepravda prema Bošnjacima

Bilo bi vrlo loše ako bi Bošnjaci ostali jedini narod u BiH koji ne može da ima jednostavan pristup EU, kaže Pedi Ešdaun.

"To bi, samo po sebi, bilo uništavanje jedinstva BiH", izjavio je bivši visoki predstavnik u BiH sarajevskom "Dnevnom Avazu".

On ističe da odluka da se Bošnjacima uskrati bezvizni režim nije ispravna.

"Naš osnovni princip uvijek mora biti da su svi građani BiH tretirani na isti način", dodao je Ešdaun.

Srbija bi, dajući državljanstvo stanovnicima Republike Srpske, ohrabrila raspad BiH, smatra on.

"Ako je to, ipak, nemoguće izbjeći, onda Srbija, kao uslov za dobijanje dvojnog državljanstva, Republici Srpskoj treba da poruči da je ona sastavni dio BiH i da ništa drugo nije, niti može biti", naveo je Ešdaun.

Prethodno, Evropa mora jasno staviti do znanja da od Srbije očekuje jaku i aktivnu politiku da zaustavi Banjaluku u nastojanjima da dezintegriše BiH, rekao je bivši visoki predstavnik u BiH.

On je najavio da će u ponedjeljak, tokom posjete Briselu i razgovora s visokim zvaničnicima EU, snažno potencirati ovakav stav.

(MONDO/Agencije)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE