• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Mostar od srijede u potpunoj blokadi?

Zaposleni u Gradskoj upravi Mostar zaprijetili su potpunom obustavom rada ukoliko do srijede ne bude usvojen gradski budžet.


Službenici i namještenici Gradske uprave Mostar odlučili su da od srijede, 22. jula u potpunosti obustave rad ukoliko ne bude usvojen gradski budžet za 2009. godinu i ne budu isplaćene njihove plate, izjavio je Srni sekretar Sindikalne organizacije službenika i namještenika Gradske uprave Emir Topuz.

"Ova sindikalna organizacija je odlučila, da ukoliko visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko ne donese neku odluku do srijede, totalno obustavimo rad svih tijela na području grada Mostara", naglasio je Topuz.

Prema njegovim riječima, na sastanku visokog predstavnika i predstavnika stranaka koje participiraju u Gradskom vijeću dogovoreno je da će do 22. jula OHR preduzeti određene korake da riješi situaciju u Mostaru.

Četiri mjeseca plate nisu primili ni radnici mostarskih javnih preduzeća, koji takođe prijete štrajkovima i blokadama.

U najlošijoj situaciji svakako se nalaze mostarski vatrogasci koji su za ponedjeljak, 20. jula najavili potpunu blokadu gradskih saobraćajnica.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE