Bivši potpredsjednik Vlade Republike Srpske Velibor Ostojić sahranjen je danas na pravoslavnom groblju u Užicu.
Sahrani su prisustvovali rodbina i prijatelji, delegacija Srpske demokratske stranke koju je predvodio predsjednik Mladen Bosić, te delegacija opštine Foča.
"SDS se neće nikada odreći svoje prošlosti, niti će se stidjeti i neće nikada zaboraviti ljude koji su osnivači i koji su u najtežem vremenu stajali tamo gdje je bilo najteže", rekao je član Glavnog odbora SDS-a Drago Vuković.
Opraštajući se od pokojnog Ostojića, Vuković je rekao da je Ostojić pripadao "onoj maloj grupi ljudi koja je prije drugih razumjela događaje i prije njihovog izbijanja".
Porodici Ostojić telegram saučešća, između ostalih, uputio je i predsjednik Vlade RS Milorad Dodik.
Među mnogobrojnim vijenicima na grobu našao se i vijenac prvog predsjednika RS Radovana Karadžića i nekadašnjeg predsjednika Vlade Gojka Kličkovića.
Velibor Ostojić rođen je 8. avgusta 1945. godine u Čelebićima kod Foče. Završio je Filozofski fakultet u Sarajevu, odsjek književnost.
Prije rata radio je kao lektor na Radio-televiziji Sarajevo, a nakon izbora 1990. godine obavljao je funkciju ministra informisanje u prvoj demokratskoj izabranoj vladi BiH.
Bio je član skoro svih ratnih vlada RS, gdje je obavljao dužnost potpredsjednika Vlade, ministra nauke i obrazovanja RS i ministar informisanja. Bio je i predsjednik Izvršnog odbora Srpske demokratske stranke.
Iz politike se povukao u julu 1999. godine, nakon čega se preselio u Srbiju. (Srna)