Oko dvije stotine Prijedorčana posjetilo je Korićanske stijene gdje su prije osam dana započela iskopavanja ostataka tijela Bošnjaka i Hrvata.
Edin Ramulić, član Udruženja Prijedorčanki "Izvor" koje se bavi problemom nestalih, rekao je novinarima da su na ovom lokalitetu iskopani ostaci 62 tijela.
Organizatori posjete bili su medžlisi Islamske zajednice Prijedor i Kozarac i udruženja logoraša iz Prijedora i Kozarca.
Pred Sudom BiH optuženo je više osoba zbog sumnje da su 21. avgusta 1992. godine učestvovali u strijeljanju više od 200 civila bošnjačke i hrvatske nacionalnosti na lokalitetu Korićanske stijene.
(Srna)