Specijalno tužilaštvo RS predložilo je određivanje pritvora za pet od deset uhapšenih u akciji "Gradina 2”.
Riječ je o Radetu Zečeviću, Marinku Radanoviću, Vladi Kanjeriću, Ranku Mikiću i Dušanu Lukiću koji će biti predati na dalji postupak posebnom Odjeljenju za suzbijanje organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala banjalučkog Okružnog suda.
Od pet preostalih, trojica su saslušana u svojstvu svjedoka, a dvojica u svojstvu osumnjičenih, od kojih se jedno nalazi na izdržavanju zatvorske kazne u Kazneno-popravnom zatvoru
Centar javne bezbjednosti (CJB) Doboj podnio je Specijalnom tužilaštvu Republike Srpske izvještaj protiv 18 osoba iz uhapšenih u akciji "Gradina 2"
Izvještaj je podnesen protiv R.Z. (44), G.Z. (31) i M.J. (31) iz Broda, R.M. (50) i D.D. (44) iz Doboja, B.P. (47) iz Boljanića, J.Č. (26) i T.P. (22) iz Dervente, S.V. (28) i J.S. (40) iz Zvornika, V.M. (44) iz Gornjeg i B.M. (52) iz Donjeg Svilaja, V.K. (57) i D.L. (42) iz Šekovića, S.B. (51) sa Sokoca, N.P. iz Sarajeva, M.R.(43) iz Sijekovca i N.B. (30) iz Banjaluke.
U akciji je pretreseno 29 lokacija u BiH i zaplijenjeno oko šest kilograma heroina, te manja količina marihuane, kao i naoružanje, municija i minsko-eksplozivna sredstva.
U ranijim aktivnostima u okviru ove akcije oduzeto je 711,16 grama heroina, 2971,6 grama marihuane, 44 grama kokaina i dva kilograma skanka.
Akciju "Gradina 2" od aprila provodi Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) RS u saradnji sa MUP-om Hrvatske, a u završnim aktivnostima učestvovali su i MUP Kantona Sarajevo i MUP Posavskog kantona.