• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Sanader ostaje u pritvoru

Bivši hrvatski premijer Ivo Sanader ostaje u pritvoru u austrijskom gradu Salzburgu još mjesec dana.

Ovo je odlučio je danas sud, pred kojim se Sanader nije izjasnio da li je saglasan da bude izručen Hrvatskoj.

Ročište je bilo zatvoreno za javnost, a Sanader nakon toga nije htio gotovo ništa da kaže, prenijeli su hrvatski mediji.

Sanader je dao iskaz o optužnici koja ga tereti za krivična djela u Hrvatskoj, alo nije htio otkriti šta je tačno rekao.

Sud je odlučio da se Sanader može do 27. januara iduće godine, do kada mu je određen pritvor, pred sudijom izjasniti o izručenju Hrvatskoj. Mogućnost puštanja na slobodu uz kauciju na sudu uopšte nije razmatrana.

Austrijsko državno tužilaštvo za borbu protiv korupcije saslušalo je prošle sedmice Sanadera u istrazi koja je pokrenuta u Austriji, a tiče se optužbi za pranje novca. Dan ranije, Sanadera je saslušala i istražna komisija za Hipo banku, pred kojom je rekao da "ima čistu savjest".

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE