• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Rupa "zjapi" skoro 15 godina: Dvorište čačanske gimnazije leglo zmija i glodara

Autor Dušan Volaš

Dvorište čačanske gimnazije je postalo poznato širom zemlje zbog legla zmija koje se nalazi tu

 Zmije u dvorištu čačanske gimnazije Izvor: RINA.RS

Čačanska gimnazija spada u jednu od najboljih i najčuvenijih u Srbiji, ali trenutno ne stoji na dobrom glasu zbog njenog ozloglašenog dvorišta. Radi se o leglu zmija koje se tu nalazi skoro 15 godina. Mnogi meštani žive u strahu, pogotovo oni koji imaju malu djecu.

"Mi smo se ovdje doselili prije sedam godina, ta rupa je bila isto takva, a iz nje povremeno izlaze zmije koje srećemo pored ulice i u okolnim dvorištima", kaže za "RINU" vlasnik radnje koja se nalazi uz ogradu gimnazije koja se nalazi u Mutapovoj ulici.

Mještani Lomine i Rajićeve ljetos su u više navrata prijavljivali nadležnim službama da se u njihovim dvorištima nalaze zmije, a sve ovo događa se u najužem krugu obrazovne ustanove smještene u centru Čačka, gdje dnevno boravi na stotine djece.

Ispitivanje terena započeto je odavno u sklopu priprema za izgradnju fiskulturne sale za potrebe Gimnazije, jer je Zavod za zaštitu spomenika iz Kraljeva zatražio da se na prostoru gdje je planirana izgradnja sale, prvo izvrše arheološka iskopavanja. Nakon istraživanja ostala je otkrivena i nezaštićena jama i to tako traje duže od decenije”, kažu Čačani.

Oni dodaju da im je nejasno zbog čega Gimnazija do sada nije energičnije reagovala u cilju bezbjednosti učenika i prolaznika.

(MONDO/RINA)

Pročitajte i ovo

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE