• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Novi zakon u Srbiji: U programima TV i radio-stanica moraće biti najmanje 25 odsto domaće muzike

 Željko Svitlica
Autor Željko Svitlica

Zakon o elektronskim medijima, koji je usvojen u Skupštini Srbije, znači da će domaća muzička industrija dobiti mnogo značajnije mjesto u javnom medijskom eteru, odnosno da će TV i radio emiteri morati da emituju 25 odsto domaće muzike.

 shutterstock_1044223768.jpg Izvor: Shutterstock

"To se prvi put uvodi kao praksa u domaće zakonodavstvo, po primerima mnogih država u Evropi, što će doprineti zaštiti i očuvanju domaćeg muzičkog stvaralaštva i kulturne baštine", saopšteno je iz Organizacije proizvođača fonograma Srbije.

U saopštenju se dodaje da je ovo prelijepa vijest za sve one koji se bave domaćom muzičkom industrijom, kao i za sve domaće nosioce prava u muzičkoj industriji, autore, izdavače, izvođače, ali i za sve ljubitelje domaće muzike.

U izglasanom zakonu prihvaćen je i amandman po kojem će ubuduće svi komercijalni TV emiteri i radio stanice, /na koje se odnosi ovaj zakon/ morati da emituju u svom dnevnom emitovanju muzičkog programa minimum 25 odsto domaće muzike.

U tekstu se napominje da muzička industrija u Srbiji predstavlja veoma važan ekonomski faktor, jer je dio kreativne industrije koja predstavlja značajan sektor u srpskoj ekonomiji sa udjelom od 6,8 odsto u BDP-u Srbije.

I Unija diskografa Srbije /UDS/ kao strukovno muzičko udruženje diskografa - proizvođača fonograma, pozdravila je donošenje novog Zakona o elektronskim medijima u Skupštini Srbije.

(Aghencije)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE