Ministar za infrastrukturu Srbije Milutin Mrkonjić najavio je u Novom Sadu za 32 mjeseca završetak izgradnje novog Žeželjevog mosta
"Ukupna vrednost novog mosta preko Dunava je oko 45 miliona evra. Novac je obezbedila EU i grad Novi Sad. Očekujem da će biti završen za 32 meseca", izjavio je Mrkonjić novinarima poslije obilaska radova na mostu, čija je izgradnja danas zvanično počela.
On je dodao da će novi drumsko-željeznički most preko Dunava u Novom Sadu, veličinom i tehničkim rješenjima biti u svakom pogledu izuzetan.
"Most je dugačak 450 metara i širok 31 metar, a imaće dve kolovozne trake, dva koloseka i dve pešačke staze širine od po 2,5 metara s jedne i druge strane", naveo je Mrkonjić.
Novi drumsko-željeznički most preko Dunava nalazi se na izuzetno značajnom i veoma frekventnom evropskom Koridoru 10.
Stari Žeželjev most srušen je prikom NATO-bombardovanja bivše Jugoslavije 1999. godine, a umjesto njega postvljen je montažno-demontažni privremeni drumsko-željeznički most, koji je i danas u funkciji.
(Srna)