• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Euleks: Politička ubistva članova DSK

Jedinica za istragu organizovanog kriminala Policije Euleksa smatra da su neka ubistva, izvršena od 1999. do 2001. godine bila politički motivisana.

Jedinica za istragu organizovanog kriminala Policije Euleksa smatra da su ubistva, od onog Džemailja Mustafe, savjetnika bivšeg predsjednika Kosova Ibrahima Rugove, do Šabana Manaja iz Kline, izvršena od 1999. do 2001. godine bila politički motivisana.

Prema istom izvještaju iza ovih ubistava i pokušaja ubistava , tuča, kidnapovanja stoji jedna prava i dobro finansirana organizacija.

Izvještaj koji je potpisao istražitelj Gari Fajnsvort, do koga je došla "Koha ditore", odnosi se na istrage od 1999. do 2001. godine. On ima za cilj da utvrdi profesionalna ubistva i druga krivična djela počinjena prema ljudima koji su, navodno, imali veze sa bivšim srpskih režimom ili Demokratskim savezom Kosova čiji je lider bio Rugova.

Prvi slučaj pokušaja politički motivisanog ubistva odnosi se na Ismeta Arifija, koji se dogodio 3. novembra 1999. godine za šta je u toku suđenje u "sluačaju Blaca".

Euleks u izvještaju navodi imena ubijenih i onih koji su bili mete pokušaja ubistava. Među imenima ubijenih ima i onih koji nisu bili članovi DSK, ali koji su imali izrazite simpatije prema Ibrahimu Rugovi.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE