• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Paravinja: Nisam kriv, žrtva sam montiranog procesa

Dragan Paravinja izjavio je danas pred Pred Županijskim sudom u Šibeniku da nije kriv i da je žrtva montiranog procesa.

"Nisam kriv. Žrtva sam montiranog procesa. Svi su se urotili protiv mene - država, sud i tužilaštvo", rekao je Paravinja u posljednjem obraćanju sudu, pred sutrašnje izricanje presude.

Pošto je suđenje zatvoreno za javnost, Ankica Giljanović, branilac Paravinje, rekla je novinarima ispred sudnice da ne može da komentariše suđenje, te da je Paravinja iskoristio svoje zakonsko pravo da se još jednom obrati sudu.

Na današnjem ročištu pojavila se i Ana Bilić, sestra Antonije Bilić, ali se nije obratila novinarima.

Tokom jučerašnjeg suđenja, sedam časova trajalo je iznošenje završnih riječi tužilaštva, opunomoćenika porodice Antonije Bilić i odbrane Paravinje.

Tužilaštvo je tražilo maksimalnu zatvorsku kaznu od 40 godina, ali odbrana vjeruje da su ponudili dokaze koji će, ipak, za rezultat imati drugačiju presudu Paravinji.

O sudbini Antonije Bilić, koja je posljednji put viđena 7. juna prošle godine kada je ušla u kamion optuženog, i dalje nema nikakvih inFormacija.

Paravinja je negirao bilo kakvu povezanost sa njenim nestankom, ali su forenzičari u njegovom kamionu pronašli Antonijine biološke tragove i tragove nasilja.

Prije desetak dana Paravinja je pred Županijskim sudom u Šibeniku iznio svoju odbranu, tvrdeći da su se hrvatski istražioci urotili protiv njega, a demantovao je i bilo kakvu povezanost sa Antonijinim nestankom.

"Nisam ubio Antoniju Bilić", rekao je Paravinja. Otac i sestra Antonije Bilić, koji su slušali Paravinjin iskaz, po završetku ročišta bili su vidno potreseni.

Porodica Bilić nedavno je Paravinji poručila da će mu sve oprostiti, samo ako im otkrije šta se dogodilo sa Antonijom, ali je Paravinja ostao gluv na njihove molbe, prenose hrvatski mediji.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE