Kineska uprava za bezbjednost i karantin saopštila je da su dva Japanca koja su iz Tokija avionom doputovali u Kinu smješteni u bolnicu, nakon što je kod njih registrovan visok nivo ozračenosti.
"Kod njih je registrovana ozračenost koja u velikoj mjeri prelazi granice dozvoljenog", navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu Uprave i dodaje da su oni smješteni u gradu Suzu na istoku Kine kao i da su njihov prtljag i odjeća uništeni.
Tako visok nivo ozračenosti registrovan je prije njih samo kod dvojice japanskih državljana koji su živjeli na oko 300 kilometra od nuklearne centrale Fukušima.
(Beta)