Dvanaestogodišnja holandska djevojčica rodila je kćerku tokom školske ekskurzije, prenijeli su lokalni mediji.
"Ni djevojčica, niti njena porodica nisu znali da je ona trudna, a nije bilo ni spoljnih znakova koji bi to pokazali", izjavio je portparol zdravstvene službe. On je rekao da ne zna u kom se mjesecu trudnoće dogodio porođaj.
Djevojčica, koja je iz Groningema, u ponedjeljak je osjetila bolove u stomaku tokom izleta sa učenicima iz svog razreda, a nastavnik je pozvao hitnu pomoć.
Kada je ekipa stigla, porođaj je već bio počeo, pa su bolničari odmah prebacili djevojčicu u obližnju zgradu, gdje je se porodila.
Mama i beba su dobro i nalaze se u porodiljskom odjeljenju jedne bolnice u Groningemu. Socijalni radnik zadužen je da se brine za bebu, rekao je portparol zdravstvene službe i dodao da je to standardna procedura u Holandiji u ovakvim slučajevima.
(Srna)