Četvoro ljudi je poginulo, a najmanje 40 povrijeđeno kada se srušio stejdž na sajmu u Indijanapolisu pred početak nastupa grupe Šugarlend.
Nesreća se dogodila sinoć, a žrtve su prebačene u lokalne bolnice, javile su agencije.
Portparol policije američke savezne države Indijane Dejvid Barnsten rekao je Asošiejtid presu da se stejdž srušio zbog olujnog vjetra.
Prema njegovim riječima, među povrijeđenima ima onih koji su u teškom stanju.
Organizatori su bili naložili publici da se, u slučaju da se oluja pojača, evakuiše u obližnji objekat, ali mnogi su ostali kod bine nadajući se da će Šugarlend ipak održati koncert.
Duet, dobitnik nagrade Gremi, objavio je preko Twittera i na svom vebsajtu da su oba člana grupe dobro.
(Tanjug)