• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Albanija odložila izgradnju nuklearke

Albanski premijer Salji Beriša saopštio je danas u Podgorici da je Albanija odložila izgradnju nuklearne centrale.

"Nuklearna energija je najčistija i najeftnija, ali je Fukušima nametnula revidiranje ovog stava", kazao je Beriša na konferenciji za medije u Podgorici, poslije razgovora sa crnogorskim premijerom Igorom Lukšićem.

Beriša je objasnio da je područje Skadra, za koje se veže plan gradnje nuklearke, "podložno tektonskim promjenama" i da se taj projekat odlaže "dok nauka ne kaže svoje mišljenje i ne riješi prisutne dileme".

Premijeri Albanije i Crne Gore ocijenili su da su odnosi dvije zemlje "odlični" i da one treba da rade na korišćenju zajedničkih prirodnih resursa, rijeke Bojane, Skadarskog jezera i planine Prokletije.

(Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE