U centru Rio de Ženeira srušile se 20-spratnica, 10-spratnica i manja zgrada od tri-četiri sprata. Zavladala panika na ulicama.
Spasilačke ekipe nastavile su danas pretražuju ruševine tri srušene višespratnice u centru Rio de Žaneira u kojima je bilo povrijeđenih. Preciznih podataka o broju žrtava nema.
Gradonačelnik Eduardo Paes tvrdi da je objavljivanje ukupnog broja žrtava čista spekulacija.
"Tri zgrade su se srušile: 20-spratnica, 10-spratnica i manja zgrada od tri-četiri sprata. Davanje ukupnog broja žrtava bila bi čista spekulacija", rekao je Paes novinarima.
Međutim gradski sekretar za zdravlje Susa Agiar tvrdi da je petoro ljudi lakše povređeno i da se nalaze u bolnici, dodajući da su poslovne zgrade u istorijskom dijelu u Rija "uglavnom bile puste" kada je sinoć u 20 sati došlo do rušenja zgrada, prenijela je agencija AFP.
Odmah poslije nesreće brazilska televizija "Globo njus" javila je da je u rušenju višespratnica u blizini pozorišta na gradskom Trgu Sinelandia bilo 11 žrtava - mrtvih ili povrijeđenih.
Gradonačelnik je sinoć naveo da uzrok rušenja zgrada još uvijek nije poznat, ali da se vjerovatno radi o "konstruktivnim problemima."
Iako se mogao osjetiti jak miris plina u oblasti, gradonačelnik je izrazio sumnje da je curenje gasa izazvao rušenje višespratnica.
"Očigledno je da nije bila eksplozija. Do rušenja je došlo zbog oštećenja konstrukcije'', rekao je gradonačelnik, navela je agencija AP.
Jedan od očevidaca sinoćnjeg rušenja zgrada u centru Rija rekao je da je izgledalo kao zemljotres.
"Prvo su delovi zgrade počeli da otpadaju. Ljudi su počeli da trče i onda su se odjednom složile", opisao je neimenovani stanovnik Rija.
(Tanjug)