Francuski turista je ubijen, a jedan Nijemac ranjen u današnjoj pljački mjenjačnice u egipatskom ljetovalištu Šarm el-Šeik.
Povrijeđeni Nijemac prenijet je u bolnicu i njegovo stanje je stabilno, rekao je guverner Južnog Sinaja Haled Fuda.
Francuska ambasada potvrdila je smrt svog državljanina, ali ga nije identifikovala, prenio je AFP.
Zvaničnik egipatske bezbjednosne službe saopštio je da je tokom pljačke mjenjačnice došlo do razmjene vatre između napadača i policajaca, a da sudbina pljačkača za sada nije objavljena.
(Tanjug)