Pet rudara je poginulo usljed prevelike količine dima u rudniku "Zlatna polja" u Južnoafričkoj Republici dok su radili pod zemljom, saopšteno je danas iz te kompanije.
U saopštenju se navodi da je 14 rudara prebačeno u bolnicu nakon incidenta.
Rudnik je do daljnjeg zatvoren.
"Snažno osuđujemo kompaniju jer je poslala radnike na prekovremeni rad u noćnu smjenu kada nema ventilacije", rekao je generalni sekretar Nacionalne unije rudara Frans Baleni, prenosi agencija Rojters.
"Zlatna polja" su četvrti po veličini svjetski proizvođač zlata.
(Srna)