• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Sin kineskog političara poginuo u Ferariju

Sin člana Politbiroa Komunističke partije Kine poginuo je proljetos u "ferariju" vrijednom 800.000 dolara i uništio očevu političku karijeru.

Kinesko rukvodostvo je tokom vikenda saopštilo da je Ling Đihua, koji je blizak saradnik odlazećeg predsjednika Hu Đintaoa, smjenjen sa funkcije u Politbirou i prebačen na novi, manje važan posao.

Tom prilikom nije dato objašnjenje za ovaj izenadni potez, ali je kasnije dnevnik "Jutarnji list južne Kine", čije je sjedište u Hong Kongu, pozivajući se na neimenovane izvore, pisao da je Đihuin sin 18. marta poginuo u saobraćajnoj nesreći u Pekingu dok je velikom brzinom vozio "ferari".

U udesu su teže povrijeđene dvije žene, od kojih je jedna bila gola.

Izvještaji o udesu prvo su se pojavili na Internetu u martu uz spekulacije da je učesnik sin jednog od višerangiranih kineskih lidera, ali su vrlo brzo uklonjeni djelovanjem cenzora.

Na Internetu su se pojavile i fotografije olupine vozila, što je izazvalo pitanja kako sin nekog vladinog zvaničnika sebi može da priušti luksuzni sportski automobil vrijedan oko 800.000 dolara.

Tako se kinesko rukovodstvo suočilo se sa novim skandalom pred desetogodišnju predaju vlasti.

Posljednji skandal izbio je nakon odlaska sa političke scene nekadašnjeg kineskog zvaničnika Bo Silaja, čija je supruga Gu Kajlaj prošlog mjeseca osuđena zbog ubistva britanskog biznismena Nila Hejvuda.

Oba slučaja ukazala su na veliku imovinu koju posjeduju višerangirani zvaničnici u Kini, gdje nekoliko desetina miliona ljudi i dalje živi ispod granice siromaštva.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE