Dva dana pred izbore 6. novembra predsjednik Barak Obama sa potencijalnih 48 odsto glasova vodi ispred izazivača Mita Romnija za jedan poen.
U istraživanju istih kuća prije dvije nedelje, i demokratski kandidat Obama i republikanski Romni su imali istih 47 odsto.
Dok je u anketi na nacionalnom nivou u pitanju "mrtva trka", u onima na nivou pojedinih država SAD, prevashodno onih koje se smatraju presudnima - Ajova, Ohajo i Vinskonsin, aktuelni predsjednik ima malu prednost.
Anketa NBC-WSJ je sprovedena od 1. do 3. novembra na uzorku od 1.475 anketiranih koji su rekli da će izaći na glasanje (uključujući i 443 ljudi putem mobilnih telefona), i ima mogućnost greške od plus-minus 2,55 procentnih poena.
Treba napomenuti, na stranu što se radi o anketi, da se radi o procentima glasova a da američki izborni sistem sa elektorima (delegatima) koij nije direktna demokratija tipa "jedan čovek jedan glas", daje izvjesnu prednost kandidatu koji je već u Bijeloj kući.
(MONDO, foto: Beta/AP)