• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Turska blokirala i YouTube

Turska regulatorna agencija za telekomunikacije saopštila je danas da je preduzela "administrativne mjere" protiv veb sajta YouTube.

Zabrana je uslijedila nakon što se na YouTube pojavio audio snimak sastanka turskog ministra inostranih poslova, zvaničnika tog ministarstva, kao i šefa obavještajne službe, javio je AP.

Oni su, navodno, na snimku razgovarali o vojnoj intervenciji u Siriji.

Tursko ministarstvo inostranih poslova je saopštilo da objavljivanje takvog snimka predstavlja "pokušaj napada" na nacionalnu bezbjednost, kao i da će odgovorni za to biti najstrože kažnjeni.

Turski premijer Redžep Tajip Erdogan osudio je danas političke protivnike zbog toga što su na Youtube objavili snimak na kojem visoki zvaničnici vojske i policije razgovaraju o vojnoj akciji u Siriji.

"Riječ je o sastanku posvećenom našoj nacionalnoj bezbjednosti... zato je to kukavički i nemoralan akt", kazao je Erdogan na jednom predizbornom skupu, javio je AFP.

Turski sud naložio je juče Upravi za veze i telekomunikacije da deblokira pristup servisu Twitter na Internetu, nakon što je ta društvena mreža bila upotrebljena za distribuciju snimka koji implicira umiješanost turskog premijera Redžepa Tajipa Erdogana u korupciju, javio je AFP.

Upravni sud u Ankari naložio je toj upravi deblokadu Twittera.

Postavljanje snimka objava rata Turskoj

Ministar inostranih poslova Turske Ahmet Davutoglu izjavio je danas da postavljanje na YouTube snimka razgovora vodećih zvaničnika, koji diskutuju o mogućim vojnim operacijama u Siriji, predstavlja objavu rata "turskoj državi i naciji". Davutoglu, koji je jedan od učesnika razgovora u spornom snimku, nije precizirao na koga se odnose njegove riječi, prenosi Rojters.

(MONDO/agencije, Foto: screenshot/YouTube)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE