Marija Montserat Gozalez Fernandez priznala je da je ubila Izabel Karako, premijerku španske provincijie Leon, saopšili su izvori bliski istrazi.
Marija Fernandez (55) je majka Montserat Triana Martinez Gonzalez (35), koju je provincijska vlada otpustila s posla u lokalnoj administraciji.
One su uhapšene juče neposredno nakon ubistva lokalne političarke.
Ministarstvo unutrašnjih poslova je odmah navelo da je u pitanju čin lične osvete zbog otpuštanja mlade žene s posla.
Majka je priznala da je počinila ubistvo i izjavila da je to planirala dvije godine unazad, naveo je za AFP izvor blizak istrazi.
Izabel Karasko (59), predsjednik pokrajinske vlade i lider vladajuće Narodne partije, ubijena je juče na ulici kada je u nju žena ispalila više hitaca.
Otpuštena djevojka je morala odlukom suda da vrati gradskoj administraciji 12.000 evra, novac što ju je dodatno pogoršalo njenu finansijsku situaciju.
(Srna, Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock)