• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Na protest samo bez "fantomke"

U Francuskoj je od juče, pod prijetnjom kazne od 1.500 evra, zabranjeno nošenje maskirne fantomke na protestima.

Zabrana se odnosi na svaki drugi predmet kojim se namjenski skriva lice, prenio je Rojters.

U dekretu na inicijativu predsjednika Nikole Sarkozija, ističe se da novčanoj kazni podleže svaka osoba koja učestvujući u demonstracijama skriva lice kako ne bi mogla da bude identifikovana.

To se odnosi kako na one u samoj masi demonstranata tako i na one u njenjoj neposrednoj blizini, navedeno je u subotu u Službenom glasniku.

Odredbe dekreta odnose se na one koji se tako ponašaju u okolnostima koje predstavljaju opasnost po javni red.

Dekret je donijet poslije nasilničkih demonstracija 4. aprila u Strazburu, povodom samita NATO.

Aktivisti ekstremne ljevice sa fantomkama na glavama i maskirani na druge načine tada su zapalili više javnih zgrada u istorijskom gradu na istoku Francuske.

Protiv većine nasilnika nisu mogle da budu preduzete odgovarajuće mjere zato što nisu mogli da budu identifikovani.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE