• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Prognoza vremena i stanje na putevima

Autor SRNA 1

U većini krajeva Republike Srpske i Federacije Bih danas se očekuje oblačno i toplije vrijeme, a slaba ili ledena kiša padaće samo ponegdje.

Tokom dana preovladavaće oblačno vrijeme uz povremeno sunčane periode i biće toplije. Ponegdje se očekuje magla pa će u tim mjestima biti hladnije, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Veoma slaba kiša padaće samo ponegdje na istoku i zapadu.

Najviša dnevna temperatura vazduha od četiri do 10 stepeni, u Krajini ponegdje i malo toplije. Na planinama se očekuje hladnije vrijeme.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, jutros preovladava pretežno oblačno vrijeme, kiša pada u Hercegovini, te u nižim predjelima na zapadu i istoku, a snijeg i susnježica u višim predjelima.

Rudo je jutros bilo najhladnije gdje je u 7.00 časova izmjereno minus devet stepeni Celzijusovih.

Minus sedam bilo je u Foči, minus šest na Bjelašnici, u Višegradu i Bugojnu, minus pet u Zenici, minus četiri na Han Pijesku, u Sarajevu i Jajcu, a minus tri u Gacku.

U Banjaluci su izmjerena minus dva stepena, kao i na Čemernu, Ivan-sedlu, u Srebrenici, Nevesinju, Srpcu i Sanskom Mostu, minus jedan je bilo u Prijedoru, Kalinoviku i Novom Gradu.

Nula stepeni bilo je u Zvorniku, Tuzli, Mrkonjić Gradu, Kupresu i Livnu.

U Bijeljini, Doboju, Bileći, Istočnom Drvaru i Drvaru izmjeren je jedan stepen, u Ribniku i Stocu dva, Trebinju i Mostaru tri, na Mrakovici i u Gradačcu četiri, Driniću pet, a najtoplije bilo je u Bihaću gdje je izmjereno sedam stepeni.

U protekla 24 časa slabijih padavina bilo je u Višegradu, Srebrenici i na Han Pijesku.

Visina snježnog pokrivača jutros u 7.00 časova na Han Pijesku je bila 42 centimetra, na Čemernu i u Istočnom Drvaru 28 centimetara.

Nešto manja visina snijega je u Srebrenici - 17 centimetara, Nevesinju i Kalinoviku 15, na Mrakovici 13, u Mrkonjić Gradu i Rudom 10.

Snijega ima i u Gacku, Foči, Ribniku, Doboju, Višegradu, Novom Gradu.

OPREZNO - MOKAR I KLIZAV KOLOVOZ

Saobraćaj se jutros na većini puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH odvija po mokrim ili vlažnim i klizavim kolovozima.

Iz Auto-moto saveza Republike Srpske napominju da na putevima u višim predjelima i preko planinskih prevoja ima ugaženog snijega i poledice mjestimično.

U nižim krajevima poledica je moguća po sjenovitim dijelovima kolovoza, na prilazima tunelima i preko mostova.

Magla smanjuje vidljivost na dionicama u kotlinama i pored rijeka.

Zbog obilježavanja Dana Republike Srpske večeras do ponoći zabranjen je prevoz eksplozivnih materija u drumskom saobraćaju na području Srpske, osim za prevoz pirotehničkih sredstava za izvođenje vatrometa.

Vozila još ne saobraćaju na dionici magistralnog puta Kostajnica - Kozarska Dubica u mjestu Vrioci. Saobraćaj je preusmjeren na privremenu obilaznicu u neposrednoj blizini.

Zbog aktiviranog klizišta u mjestu Bočac, na dionici magistralnog puta od Karanovca prema Ugaru, na granici Republike Srpske i Federacije BiH, vozila saobraćaju jednom trakom.

Jednom trakom vozila saobraćaju i na magistralnom putu Zvornik - Drinjača, u mjestu Đevanje, te regionalnim putevima Ukrina - Gornja Vijaka, Karanovac - Mitrović.

Zbog izlaska građevinskih mašina i vozila angažovanih na izgradnji autoputa Banjaluka - Doboj izmijenjen je režim saobraćaja na dionicama magistralnih puteva Šešlije - Johovac i Johovac - Rudanka.

Na putevima u FBiH ugaženog snijega na kolovozu ima na putnim pravcima Kupres - Livno i Šuica - Tomislavgrad.

Saobraćaj je i dalje obustavljen u Babajićima, na dionici magistralnog puta Simin Han - Kalesija. U funkciji je obilaznica preko Dubrava.

Na graničnim prelazima u BiH jutros nema dužih zadržavanja.

Iz AMS vozačima savjetuju da na putnim pravcima vožnju prilagode stanju i uslovima na putu.

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE