• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bevanda: Tražimo rješenje za penzionisane pripadnike OS

Vjekoslav Bevanda istakao da predano radi na traženju rješenja u pogledu primjene zakona kojim se reguliše status bivših pripadnika Oružanih snaga BiH.

Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Vjekoslav Bevanda istakao je da ne želi biti akter manipulacija, te da predano radi na traženju rješenja u pogledu primjene zakona kojim se reguliše status bivših pripadnika Oružanih snaga BiH - saopšteno je iz Savjeta ministara BiH.

Bevanda je u vezi sa daljim koracima u pogledu primjene tog zakona, istakao da intenzivno radi na komunikaciji da bi se što prije došlo do budžeta za ovu godinu i kako bi se izbjeglo ponovno donošenje odluke o privremenom finansiranju.

U međuvremenu, za sve dodatne informacije u vezi sa bivšim pripadnicima Oružanih snaga BiH iz Kabineta predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH upućuju na resorno ministarstvo.

Bivši pripadnici Oružanih snaga BiH proveli su treću noć na otvorenom ispred zgrade institucija BiH nastavljajući štrajk glađu, a predstavnik bivših vojnika Senad Hubjer rekao je Srni da je noćas intervenisala hitna pomoć i da je do sada 26 ljudi zatražilo ljekarsku pomoć.

Za sutra su bivši pripadnici Oružanih snaga BiH najavili da će dovesti članove porodica da sa njima borave ispred zgrade institucija BiH.

Parlamentarna skupština BiH usvojila je, uoči opštih izbora 2010. godine, izmjene i dopune Zakona o Oružanim snagama BiH kojima se vojnicima koji su do 23. decembra 1995. godine najmanje dvije godine učestvovali u ratu kao pripadnici takozvane Armije BiH, HVO ili Vojske Republike Srpske, a kojima zbog godina života ne može biti produžena profesionalna vojna služba, omogućava odlazak u prijevremenu starosnu penziju.

Za isplatu penzija za 2010., 2011. i 2012. godinu bivšim pripadnicima Oružanih snaga BiH koji imaju pravo na prijevremeno penzionisanje potrebno je 29,8 miliona KM.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE