• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Karadžić predao novu listu svjedoka

Bivši predsjednik RS Radovan Karadžić predao je novu listu svjedoka koje namjerava da pozove u dokaznom postupku svoje odbrane.

Nova lista predata je u skladu sa nalogom pretresnog vijeća optuženom da smanji broj svjedoka, tako da se izbjegnu kumulativna svjedočenja, odnosno svjedočenja o istom događaju, i svjedočenja o događajima koji se ne pominju u optužnici. Na taj način, istaklo je vijeće, smanjiće se i broj sati za dokazni postupak.

Karadžić je najprije najavio da će pozvati 600 svjedoka i zatražio da mu se odobri 300 sati za dokazni postupak i još 300 za pobijanje 2.300 presuđenih činjenica sa drugih suđenja koje je vijeće formalno primilo na znanje u njegovom predmetu.

U podnesku se navodi da je Karadžić odustao od deset svjedoka, dok su za pojedine, kao u dokaznom postupku Tužilaštva, pripremljene pisane izjave o kojima ih odbrana možda neće dodatno ispitivati.

Karadžić je odlučio da će, ukoliko odluči da svjedoči na svom suđenju, on biti posljednji svjedok. Konačna odluka o tome zavisiće od dokaza koji budu predstavljeni preko svjedoka, odnosno ako optuženi procijeni da je njegovo svjedočenje zaista potrebno.

Početak dokaznog postupka odbrane zakazan je za 16. oktobar.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE