• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Preminuo generalni direktor Srne Jovo Labus

Generalni direktor Novinske agencije Republike Srpske Jovo Labus preminuo je iznenada sinoć u 63. godini života.

Komemoracija povodom smrti Jove Labusa biće održana sutra u Narodnom pozorištu Republike Srpske sa početkom u 12.00 časova.

Sahrana će biti održana sutra na Perduovom groblju u Banjaluci u 14.00 časova.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je, povodom iznenadne smrti generalnog direktora Novinske agencije Republike Srpske (Srna) Jova Labusa, uputio saučešće porodici i ovoj medijskoj kući.

"Primite izraze mog iskrenog saučešća povodom iznenadne smrti generalnog direktora Jove Labusa. Njegova smrt predstavlja nenadoknadiv gubitak, prije svega za njegovu porodicu, ali i prijatelje i kolege koji su imali čast da ga poznaju i da rade sa njim", navodi se u telegramu saučešća.

U telegramu se ističe da je Srna izgubila sposobnog i predanog rukovodioca, koji je svojim angažovanjem, u proteklim godinama, dao značajan doprinos unutrašnjoj konsolidaciji Agencije i njenoj tehničkoj opremljenosti, čime su stvoreni preduslovi za dalji napredak i modernizaciju.

BIOGRAFIJA JOVE LABUSA:

Jovo Labus rođen je 1949. godine u ličkom selu Velika Popina, gdje je završio i osnovnu školu.

Gimnaziju završava u Kninu, a potom Filozofski fakultet u Zadru, odsjek Istorija i istorija umjetnosti.

Nakon diplomiranja, Labus je kraće vrijeme radio kao profesor, poslije čega je obavljao niz policijskih dužnosti, a rat u Hrvatskoj, zatekao ga je na mjestu višeg inspektora tadašnjeg SUP-a Rijeka.

Upravo zbog ratnih dešavanja, Labus sa porodicom doseljava u Banjaluku, gdje počinje raditi kao dopisnik Informativne agencije Republike Srpske Krajine – Iskra.

U Srni je zaposlen od 1995. godine, gdje je obavljao razne novinarske i rukovodne dužnosti.

Od 2002. godine obavljao je poslove direktora Poslovno-informativnog centra Banjaluka.

Za generalnog direktora Srne imenovan je 2006. godine. U periodu do 2011. godine uspio je da sanira milionski dug Srne iz ranijih godina i od od ove medijske kuće napravi modernu evropsku agenciju.

U vrijeme Labusovog mandata, Srna je kupila dva poslovna prostora, za dopisništva u Istočnom Sarajevu i Banjaluci, nove automobile, a tehnički je Agenciju u potpunosti osavremenio.

Proteklih godinu dana obavljao je poslove izvršnog direktora za marketing, nakon čega mu je ponovo ukazano povjerenje, pa je u avgustu ove godine imenovan za generalnog direktora Srne.

Mjesto i vrijeme komemoracije i sahrane biće naknadno saopšteni. 

(Srna/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE