• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Odlična saradnja OEBS-a i srpskih vlasti

Šef misije OEBS-a u Srbiji Hans Ola Urstad izjavio je u Beču da je saradnja te organizacije sa srpskom vladom odlična.

On je izrazio nadu da će biti nastavljena i pored dešavanja oko Kosova i Metohije.

Podnoseći Stalnom savetu OEBS-a redovni izveštaj rada misije te organizacije u Srbiji, Urstad je rekao da neredi, koji su izbili prošle sedmice u Beogradu posle demonstracija protiv jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, samo štete Srbiji.
Urstad je u svom izveštaju naveo da je saradnja Misije OEBS-a sa srpskim vlastima odlična u mnogim oblastima.

Šef Misije OEBS-a u Srbiji izjavio je da se nada nastavku dobre saradnje sa vlastima u Beogradu, napominjući da su diplomatski predstavnici EU, SAD, Rusije i drugih zemalja u Stalnom savetu OEBS-a istakli značaj rada misije u Srbiji u oblasti vladavine prava, pravosuđa i medija.

Kad je reč o radu misije OEBS-a u Srbiji posle jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, Urstad je rekao da misija "radi normalno" i da se pridržava mandata koji je dobila od zemalja članica OEBS, uključujući Srbiju.

"Radimo da pomognemo i podržimo Srbiju u sektorima koji su predviđeni našim mandatom. Pokušavamo da radimo kao i ranije. Imamo trenutno 50 do 60 raznih programa i projekata, većih i manjih koji se sprovode", rekao je norveški ambasador.

"Nastavićemo da sarađujemo sa srpskom vladom kao i do sada. Nadam se da ćemo imati dalje dobru saradnju sa svim ministrima i mnogim institucijama", poručio je Urstad.

On je podsetio da je misija OEBS ostvarila značajne rezultate u prošloj godini, navodeći da su uspostavljeni i počeli sa radom Ustavni sud i ombudsman.

"Nastavićemo na isti način da radimo", poručio je Urstad izražavajući nadu da će i u tekućoj godini biti ostvareni zapaženi rezultati.

Urstad je u izveštaju kritikovao napade na novinare i medijske kuće u Srbiji.

"Neke od zemalja koje su se javile za reč su ukazale na bitnost bezbednosti novinara. One su podvukle kako je važno da novinari i mediji mogu da rade bez pritisaka i pretnji, bez obzira kakvu uređivacku politiku sledili", preneo je Urstad deo diskusije Stalnog saveta OEBS.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE