• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Skupština CG ponovo usvojila Zakon o slobodi vjeroispovijesti: Đukanović odbio da ga potpiše, danas je opet izglasan

Autor Dušan Volaš

Skupština Crne je ponovo usvojila izmjene i dopune Zakona o slobodi vjeroispovijesti, glasovima 41 prisutnog poslanika vlasti.

 Skupština CG ponovo usvojila Zakon o slobodi vjeroispovijesti: Đukanović odbio da ga potpiše, danas je opet izglasan Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Na ponovnom glasanju su usvojene i izmene i dopune zakona o kreditnim institucijama, izmjene Zakona o sanaciji kreditnih institucija i izmjenama i dopunama Zakona o fiskalizaciji u prometu proizvoda i usluga.

Time je sjednica Prvog vanrednog zasjedanja Skupštine Crne Gore u 2021. godini završena. 

Predsjednik Skupštine Aleksa Bečić rekao je da kvorum postoji jer je u sali prisutan 41 poslanik.

U sali su bili poslanici vlasti, predsjednik Vlade Zdravko Krivokapić i svi ministri. Sjednici nisu prisustvovali poslanici opozicije.

Crnogorski predsjednik Milo Đukanović je, kada je vratio zakone na ponovno glasanje, u obrazloženju naveo da je, shodno Poslovniku Skupštine, propisano da se kvorum utvrđuje primjenom elektronskog sistema za glasanje, na način što je svaki poslanik dužan da se lično identifikuje (prijavi) ubacivanjem identifikacione kartice u poslanički pult na svom sjedištu ili na osnovu evidencije generalnog sekretara Skupštine.

"Stoga je otvoreno pitanje da li je prilikom početka sjednice i usvajanja dnevnog reda postojao kvorum, a time i pitanje demokratskog legitimiteta, kao i usaglašenosti usvojenih zakona sa Ustavom Crne Gore i važećim pravnim propisima", kazao je Đukanović.

Izmjenama zakona se ukidaju člavi koji su nobili sporni Srpskoj pravoslavnoj crkvi i zbog kojih su organizovane višemesečne litije. Najavljeno je da će biti usvojene do kraja godine.

Izmene Zakona eliminišu sve članove koji se tiču promjene statusa imovine i ona ostaje u posjedu Srpske pravoslavne crkve (SPC).

Ukoliko država želi da tu imovinu evidentira kao svoju, može da pokrene parnični sudski proces.

Pročitajte i ovo

Tagovi

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE