U Srbiji se nastavljaju protesti studenata te su se ove večeri okupili ispred Radio televizije Srbije (RTS).

Studenti su ranije pozvali sve koji im se planiraju pridružiti da ponesu pištaljke, šerpe, zvečke kako bi se pravila buka.
Oni su donijeli ispred ovog medija prazne vreće poručujući da su "došli da vrate pare koje su dobili za rušenje", reagovajući tako na izjave srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića da su plaćeni za proteste.
"Ostavljamo ove džakove ispred zgrade RTS-a, možete da ih dostavite predsjedniku i poručiti mu da studenti traže javno izvinjenje. U potpisu 'Uvrijeđeni studenti'", poručili su studenti.
Kako javlja reporterka medija Danas, radnici RTS-a podržali su studente sa terase upalivši bliceve na telefonima.
Neki od transparenata koje studenti nose su "Ne lažite mi dedu", "Šta je odgovornost, ljudskost i pravda", "Mi plaćamo, nismo plaćeni", "Istoriju pišu studenti", "Hajde da mijenjamo planetu", "Došli smo da vratimo pare" i drugi...
Tokom emitovanja dnevnika na RTS-u se se takođe čuli zvižduci i buka.
Podsjetimo da je skoro 50 fakulteta širom Srbije i dalje blokirano, a zahtjevi su isti od početka: otvaranje tajne dokumentacije o rekonstrukciji Željezničke stanice u Novom Sadu, ali i procesuiranje organizovane grupe koja je napala studente i njihove profesore na skupu prilikom odavanja pošte stradalima.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je u jučerašnjem obraćanju naciji istakao da će svi zahtjevi studenata biti ispunjeni i najavio je objavljivanje dokumentacije u vezi sa padom nadstrešnice zgrade Željezničke stanice Novi Sad. Vlada Srbije je danas počela sa objavljivanjem sadržaja.
Potom su studenti FDU koji blokiraju zgradu tog fakulteta saopštili da njihovi zahtjevi "ne samo da nisu ispunjeni, već nijednom nisu ni spomenuti tokom Vučićevog obraćanja", piše RTS.
Studentske blokade fakulteta počele su prije dvije nedjelje. Prvi su u blokadu ušli akademci sa Fakulteta dramskih umjetnosti (FDU) u Beogradu, 22. novembra, pošto su ih tokom akcije "15 minuta za 15 žrtava" napali muškarci. Studenti tvrde da pojedini rade u državnim i gradskim preduzećima.
(Mondo)