U nekim školama u Makedoniji nastavnice su dobile jasna uputstva kako odjevene treba da dolaze u školu.
Zabranjeno im je da za posao oblače farmerke, bermude, prozirnu garderobu, košulje i bluze sa dubokim dekolteom, majice na tregere sa golim leđima, ali i tanga donji veš.
Kakva odjeća treba da se nosi u školama odlučili su predsjednici nekih opština, a zabrana je uslijedila zbog neprikladne i nepristojne garderobe prosvjetnih radnica.
U nekim školama prosvjetnim radnicama zabranjeno je i nošenje najlon kesa, pa užinu, priručna sredstva i sveske moraju da nose u svojim torbama, javljaju skopski mediji.
Zabrane su usmene, ali ne smiju da se krše.
Nastavnice nisu kažnjavane, već su ih kritikovali direktori, a dat im je i savjet da se za posao ne oblače kao za diskoteku.
Prije ove zabrane neke nastavnice su na časove dolazile obučene kao učenice, zbog čega su u nekim školama uvedeni i radni mantili.
(Srna)