• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Oficiri povučeni sa Kosova zbog zlostavljanja

Više od deset starješina iz jedne čete američke nacionalne garde na Kosovu povučeno je iz jedinice poslije istrage o zlostavljanju novopridošlih vojnika.

Kako je prenio list američke vojske Stars end strajps (Stars and Stripes) komandant američkih snaga u Evropi Mark Hertling rekao je da je poslije istrage o zlostavljanju novih vojnika povučeno 17 starješina među kojima su i oficiri i podoficiri.

"Neki su odgovorni za teže prekršaje, a neki za lakše", rekao je američki general.

Među onima koji su povučeni zbog optužbi o zlostavljanju novih vojnika koji su došli u četu je i komandant jedinice iz trećeg eskadrona Nacionalne garde američke savezne države Džordžije.

Hertling je, međutim, odbio da precizira o kakvoj vrsti zlostavljanja se radilo. Istraga se, kako je naveo, nastavlja, a očekuju se i optužbe protiv odgovornih.

(Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE