• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Vlada Kosova iznenađena zbog pritvora Ljimaju

Vlada Kosova je saopštila večeras da je iznenađena i šokirana zbog toga što je optuženima u slučaju Klečka određen jednomjesečni pritvor.

Bivšem komandantu Oslobodilačke vojske Kosova Fatmiru Ljimaju i trojici njegovih saboraca optuženih za ratne zločine nad zarobljenim Srbima u Klečkoj, Euleksov sudija u Prištini u subotu je odredio jednomjesečni pritvor.

"Vlada zahtijeva da procesi koji imaju uticaja na javno mjenje i na prošlost naše oslobodilačke borbe budu transparentni u odnosu na domaće institucije i javno mnjenje", navodi se u saopštenju i dodaje da je "Vlada uvijek podržavala institucije pravde prema evropskim standardima" i da "ovom prilikom poštuje zakonske procedure, pravosudne organe i ljudska prava".

Kosovska vlada je, ipak, upozorila da "neočekivano ponašanje, bez upoznavanja i koordinacije sa institucijama Kosova dovode u pitanje saradnju".

Vlada Kosova je u saopštenju navela i da "vjeruje u pravićnu borbu OVK, koja se odvijala prema međunarodnim standardima".

Pored Ljimaja, pritvor je određen i za Nasera Krasnićija, Nedžmija Krasnićija i Nasera Šalju, koji su prethodno saslušani u sudu.

Predsjedavajući sudija je kao razloge za pritvor naveo osnovanu sumnju da su optuženi počinili zločine za koje se terete, rizik od bjekstva i rizik od ometanja dokaza, kao i činjenicu da se oni terete "za veoma ozbiljna navodno počinjena krivična djela".

Okružni sud u Prištini je u maju oslobodio krivice Ljimaja i devetoricu bivših pripadnika OVK optuženih za ratne zločine nad zarobljenim Srbima u Klečkoj, tokom rata na Kosovu.

Vrhovni sud je u subotu naveo da bi tokom suđenja trebalo uzeti u obzir izjave pokojnog Agima Zogaja, poznatog kao svjedok X, koje su u procesu pred Okružinim sudom odbačene.

(agencije/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE