• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Frenki: U Hagu sam igrao tenis i pravio ikone

Dok sam bio u Sheveningenu igrao sam tenis i bavio se pravljenjem ikona, kaže u prvoj izjavi po izlasku iz haškog zatvora Franko Simatović.

Bivši komandant Jedinice za specijalne operacije DB-a Franko Simatović, koga je Haški tribunal oslobodio krivice, izjavio je da je veoma zadovoljan odlukom sudskog vijeća.

Drago mu je što je, kako kaže, dokazao svoju nevinost.

"Odbrana je dokazala moju nevinost. Zadovoljan sam podrškom koju sam dobio od aktuelne vlade i zahvaljujem predsjedniku Tomislavu Nikoliću, premijeru Ivici Dačiću i prvom potpredsjedniku Aleksandru Vučiću. Država je u posljednjih godinu dana posvetila izuzetnu pažnju našoj odbrani", rekao je Simatović za današnji "Kurir" po povratku u Beograd iz Haškog tribunala.

"Zahvaljujem premijeru Dačiću, koji je u vrijeme prethodne vlade, kad je bio ministar policije, pokazao odlučnost i donio pravednu odluku da se ispoštuju moja ustavna prava i potpisao garanciju da se vratim kući na privremenu slobodu. S obzirom na presudu, vidi se da nije pogrešio", kazao je Simatović.

On je rekao da će se sada posvetiti porodici i unucima i praviće ikone.

"Dok sam bio u Sheveningenu bavio sam se sportom. Igrao sam tenis i bavio se pravljenjem ikona. Tokom proteklih 10 godina provedenih u pritvoru napravio sam dva klasična vizantijska mozaika", kazao je Simatović, navodeći da je tokom boravka u Sheveningenu sa svima bio u korektnim odnosima.

O haškoj presudi oglasio se i nekadašnji šef Državne bezbjednosti Jovica Stanišić, koji je po povratku u Beograd rekao da je oslobađajuća presuda u Hagu "samo logičan slijed događaja" i da je dokazano kakva je stvarno bila njegova uloga u tim događajima.

Simatović i Stanišić juče su stigli u Beograd, ali na aerodromu nisu davali izjave novinarima.

(MONDO, foto: Beta/AP, Martijn Beekman)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE