• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

U Vranju dozvoljeni samo cegeri

Vranje od danas prvi grad u Srbiji u kojem je zabranjena upotreba plastičnih nerazgradivih kesa.

Odluka Gradske skupštine Vranja o zabrani upotrebe plastičnih kesa stupila je danas na snagu. Primjena odluke počela je poslije dvije godine administrativnih priprema i edukacije proizvođača kesa, trgovaca i potrošača.

„Iako je Odluka stupila na snagu, ipak od danas neće biti kontrole i sankcija, jer je kompletan sastav komunalne inspekcije na obuci, a osim toga hoćemo malo i građane da pripremimo na ono što ih čeka“, kaže Nela Cvetković, članica Gradskog vijeća zadužena za ekologiju.

Ona je istakla da će na sljedećoj sednici Skupštine grada biti usvojena i odluka o kaznenim mjerama, tako da je realno očekivati da se, od 1. novembra, odluka o zabrani upotrebe plastičnih kesa primjenjuje u potpunosti.

Prema podacima anketiranja, više od 90 odsto stanovnika opštine Vranje podržava ovu odluku i spremni su da je u praksi primenjuju tako što će od danas koristiti biorazgradive kese ili platnene torbe.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE