Zbog događaja u posljednjih mjesec dana Banjalučani se sve češće pitaju da li žive u sigurnom gradu.
Banjaluku su u martu zadesila uznemirujuća događaja od kojih se jedan, nažalost, završio na najtragičniji mogući način - smrću.
Za ovaj grad najčešće kažu da je bezbjedniji od Sarajeva, Beograda, Podgorice i drugih većih gradova u regiji. Ubistva, nestanci, teške pljačke, zločini i oružani napadi nisu uobičajeni u gradu na Vrbasu. Bar je takvo bilo opšte mišljenje.
U petak naveče ispaljen je projektil iz zolje na poslovnu zgradu koncerna "Agram" u Banjaluci. U napadu nije bilo povrijeđenih, a napadač još nije otkriven.
Istovremeno grad i dalje potresa slučaj nestanka (18. marta) i smrti dvadesetjendnogodišnjeg Banjalučanina, Davida Dragičevića čije je tijelo pronađeno 24. marta u rijeci Vrbas i koji se, prema zvaničnoj verziji događaja, utopio.
Slučaj je obavijen različitim kontroverzama pa se sa ovakvom verzijom ne mire porodica, prijatelji i veliki broj građana te svakodnevno organizuju protestno okupljanje u centru Banjaluke, zahtijevajući detaljniju istragu o tome šta se desilo sa Dragičevićem.
Pravda za Davida: Probudili smo se, nećemo stati
Zbog ovog slučaja na površinu su isplivali i neki koji su se dogodili ranije - u nekima od njih su takođe živote izgubili mladi ljudi - dok policijski istražioci i sudovi, vlada mišljenje, nisu razjasnili događaje na uvjerljiv način. Prije svega to se odnosi na slučaj Arbutina, ubistvo Milana Vukelića, pogibiju banjalučkih padobranaca i nesreću u kojoj je poginuo mladi Nikola Đurović.
Mnogi na protestima i u neformalnim razgovorima ističu da Banjaluka više nije tako miran i bezbjedan grad.
Anketa
Da li se osjećate bezbjedno u Banjaluci?
-
DA
57.28% (1035)
-
NE
42.72% (772)