• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ostavka glavnog evropskog ekonomiste

Glavni ekonomista i član IOEvropske centralne banke Jirgen Štark, podnio je danas ostavku zbog neslaganja sa pomoći "bankrotiranim" članicama EU.

Banka je saopštila da je Štark dao ostavku iz ličnih razloga, ali su dva izvora potvrdila Rojtersu da je taj potez povezan sa programom otkupa obveznica koji je u posljednjih mjesec dana sprečavao da dužnička kriza zahvati Italiju i Grčku, a kao posljedica je došlo do pada vrijednosti evra i akcija na evropskim berzama.

Štark je drugi Nijemac koji je ove godine napustio banku, pošto je isto u februaru uradio prvi čovjek Bundesbanke, Aksel Veber, takođe zbog protivljenja programu otkupa obveznica.

Štarkov odlazak će predstavljati težak udarac za ECB, čiji iskusni predsednik - Žan-Klod Triše odlazi u penziju krajem oktobra, a zamijeniće ga Mario Dragi, guverner Centralne banke Italije.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE