• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

RS: Potrošačka korpa 1.404 KM

Vrijednost potrošačke korpe za četvoročlanu porodicu u Republici Srpskoj u junu iznosila je 1.404 KM i manje je vrijednosti nego u maju za 11,27 KM ili 0,80 odsto.

Na smanjenje potrošačke korpe uticale su oscilacije u cijeni sezonskog voća i povrća, saopšteno je iz Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske.

Iz Ministarstva navode da je cijena osnovnih životnih namirnica u Republici Srpskoj u junu bila stabilna, a cijena goriva u Srpskoj na kraju juna bila je niža u odnosu na maj od 0,09 KM do 0,12 KM po litru.

Litar BMB-98 košta između 2,36 KM i 2,42 KM, litar BMB-95 od 2,26 do 2,31 KM i ED5 od 2,29 do 2,35 KM.

Iz Ministarstva trgovine i turizma Srpske navode da su naftni derivati najjeftiniji na području Bijeljine, a najskuplji na području Hercegovačke i Sarajevsko–romanijske regije.

Cijena dizela "evro pet" niža je u odnosu na Srbiju za šest odsto, a u odnosu na Hrvatsku oko dva odsto. Cijena benzina BMB95 niža je za oko 13 odsto u odnosu na Srbiju i osam odsto u odnosu na Hrvatsku. Cijena BMB98 niža je za oko devet odsto u odnosu na Hrvatsku.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE