• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Bulgar tobako" kupuje "Fabriku duvana Banjaluka"?

Premijer RS Aleksandar DŽombić rekao je da bi proizvođač duvanskih "Bulgar tobako" mogao da kupi Fabriku duvana Banjaluka.

"Imamo razgovore sa strateškim partnerom, koji želi da kupi Fabriku duvana Banjaluka, i Vlada Srpske tome pruža punu podršku, da bismo dobili partnera koji želi da proizvodi i razvija ovu fabriku", rekao je Džombić novinarima, odgovarajući na pitanje kada će biti formirana radna grupa za rješavanje pitanja Fabrike duvana Banjaluka.

On je istakao da će Vlada sačekati nekoliko dana da vidi da li je "Bulgar tobako" zainteresovan, jer su razgovori u toku, kao i analiza poslovanja i stanja preduzeća.

"Ukoliko oni odustanu, ići ćemo u dokapitalizaciju u skladu sa dogovorom sa sadašnjim partnerom, koji se očigledno nije snašao i nije kredibilan partner, koji bi mogao da održi proizvodnju. Treba da obezbijedimo strateškog partnera", naglasio je DŽombić.

Savjet za privatizaciju Republike Srpske 19. jula je predložio Vladi Srpske formiranje Komisije za pregovore sa rukovodstvom Fabrike duvana Banjaluka radi razmatranja mogućnosti zajedničkog kapitalnog jačanja ovog preduzeća, s ciljem stabilizacije preduzeća, obezbjeđenja stabilnog poslovanja i očuvanja radnih mjesta.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE