Egipatski policajci, koji već sedam dana protestuju ispred Ministarstva unutrašnjih poslova u Kairu, zapalili su zgradu unutar kompleksa MUP-a.
Vatrogasci su uspjeli da lokalizuju požar, koji je zahvatio petospratnu zgradu, koja se koristi za skladištenje dokaza o krivičnim djelima.
Očevici su izjavili da su zapaljena i dva automobila parkirana u blizini.
Inspirisani velikim antivladinim protestima, koji su doveli do ostavke predsjednika Hosnija Mubaraka, više stotina nižerangiranih policajaca protestuje ispred zgrade MUP-a, zahtijevajući veće plate, bolje zdravstveno osiguranje i uslova rada.
Pojedini demonstranti takođe tvrde da su na nepošten način dobili otkaz u policiji.
(Srna)