• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Britanski monarh prvi put u Republici Irskoj

Britanska kraljica Elizabeta Druga posjetiće Irsku ove godine.

Ovo će biti prva posjeta jednog britanskog monarha od kada je ta zemlja stekla nezavisnost, saopštila je večeras Bakingemska palata."Kraljica ima zadovoljstvo da prihvati poziv predsjednika Irske i otputuje u državnu posjetu Irskoj ove godine. Sa kraljicom će putovati Vojvoda od Edinburga", navodi se u saopštenju.

Kralj Džordž Peti je posljednji vladajući britanski monarh koji je posjetio Irsku. On je to učinio 1911. godine, deceniju prije nego što je Irska stekla nezavisnost od Britanije.

U saopštenju objavljenom u Dablinu, irska Vlada je pozdravila potvrdu iz Bakingemske palate, uz ocjenu da će posjeta "označiti dalje poboljšanje veoma dobrih odnosa između Irske i Velike Britanije".

Detalji o posjeti i datum Elizabetinog putovanja biće objavljeni naknadno.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE