Britanska kraljica Elizabeta Druga posjetiće Irsku ove godine.
Ovo će biti prva posjeta jednog britanskog monarha od kada je ta zemlja stekla nezavisnost, saopštila je večeras Bakingemska palata."Kraljica ima zadovoljstvo da prihvati poziv predsjednika Irske i otputuje u državnu posjetu Irskoj ove godine. Sa kraljicom će putovati Vojvoda od Edinburga", navodi se u saopštenju.
Kralj Džordž Peti je posljednji vladajući britanski monarh koji je posjetio Irsku. On je to učinio 1911. godine, deceniju prije nego što je Irska stekla nezavisnost od Britanije.
U saopštenju objavljenom u Dablinu, irska Vlada je pozdravila potvrdu iz Bakingemske palate, uz ocjenu da će posjeta "označiti dalje poboljšanje veoma dobrih odnosa između Irske i Velike Britanije".
Detalji o posjeti i datum Elizabetinog putovanja biće objavljeni naknadno.
(Srna)